פנלים מבודדים

כאשר בונים מבנה בבנייה קלה, יש צורך להשתמש בפנלים מבודדים, על מנת ליצור בידוד מלא בין החלל הפנימי לחלל החיצוני. אלומיניום, או פח, כלשעצמם, אינם ישמשו אותנו ביצירה של בידוד מלא, ללא חומר מיוחד ההופך אותם ליעלים, וזהו למעשה, הפנל המבודד.
פנלים מבודדים מאפשרים לנו ליצור את התיחום בין החוץ לפנים בהיבטים של בידוד אקוסטי ובידוד טמפרטורות, ולעיתים אפילו מיגון בפני אש, כך הסך היתרונות של פנלים מבודדים הופכים אותם להיות שימושיים ויעילים מאוד במגוון רחב של מבנים, בין אם מבנים לשימוש פרטי ובין אם מבנים לשימוש תעשייתי.
פנלים מבודדים עשויים בדרך כלל מלוחות בגדלים שונים מפח צבוע, או אלומיניום איכותי, ובגימור גבוה, כאשר בין כל שני לוחות ישנו חומר מבודד, בין אם מסוג קלקר ובין אם סוג סיננטי אשר מאפשר גם מיגון מלא בפני אש. הלוחות, מוזמנים בהתאם למידות המדוייקות של המבנה העתידי, בצורה של סנדוויץ', 2 לוחות פח או לוחות אלומיניום, כאשר בין שניהם החומר המבודד, העשוי ממגוון של חומרים. את הפנלים המבודדים משנעים אל המקום בו יוקם המבנה, ומרכיבים אותם במקום.
היתרון של בנייה בהזמנה מראש, תוך ייצור בבית המלאכה ושינוע אל האתר, מאפשר חיסכון מירבי בעלויות הייצור ובכוח האדם ובכך מוזיל את אלמנט הבנייה עצמה, תוך מיקסום היתרונות של החומרים ממנו המבנה עשוי ומורכב.
השימושים הרבים שיש לפנלים מבודדים, בין אם סגירה של מרפסות, בנייה של גגות או של חדרים נוספים למבנה, מאפשרים בנייה קלה ומהירה ויצירה של חלל מוגן לכל דבר ועניין. 
פנלים מבודדים, מאפשרים ליצור בידוד מלא בפני מזג האוויר, לשמור על טמפרטורה נמוכה בחודשי הקית וטמפרטורה גבוהה בחודשי החורף. כמו כן, הבידוד האקוסטי מאפשר ליצור חלל שקט, נעים ואינטימי שאינו מושפע מן המתרחש בחוץ.
כאשר בונים מבנה בבנייה קלה, השימוש בפנלים מבודדים, מקנה לנו יכולת בנייה מהירה תוך שמירה על כל האלמנטים של הבנייה, כאילו בנינו מבנה בצורה הקלאסית של בטון ובלוקים.
מאחר והעולם שלנו מתקדם אל תחום של בנייה קלה וירוקה, פנלים מבודדים מאפשרים לנו לזכות בכל ההיבטים של חיסכון בחשמל, חיסכון בעלויות בנייה וחיסכון בפסולת בניין ועלויות של כח אדם.
טל בנייה מתקדמת עושה שימוש במגוון פנלים מבודדים, המעניקים הגנה מלאה על מבנה אשר בנויה בבנייה קלה וירוקה. כחלק מתפיסת העולם של טל בנייה מתקדמת, הינה שימוש וחידוש של טכנולוגיות חומרים מתקדמות לצרכי בנייה, המאפשרים לנו ניצול מקסימלי של המשאבים הטבעיים.