פירוק אסבסט ואיכות הסביבה

בראשית שנות השמונים יצא חוק עולמי כי השימוש בחומר האסבסט בתחום הבנייה או הקירוי אסור לחלוטין, וזאת מאחר וחומר זה הינו בעל סכנה ממשית לבריאות הציבור
 
טל בנייה מתקדמת

פירוק אסבסט ואיכות הסביבה

בעוד בעבר, חומר האסבסט היה נפוץ מאוד בתחומי הבנייה והקירוי, הרי, שבעקבות מחקרים רפואיים שנעשו עקב תלונות של בעלי מקצוע אשר עבדו עם אסבסט, הוצא האסבסט בכלל שימוש. יתרה מכך, כיום, ישנה תקנה כי כל מבנה המכיל אסבסט, יש לפרקו ולהטמינו באזור ייעודי לכך. מסיבות אלו, כיום, ישנו הליך מואץ של פירוק אסבסט ממבנים, על מנת לשמור על בריאותם של התושבים במקום או באזור. מאחר ומדובר בחומר רעיל ומסוכן במיוחד, פירוק אסבסט צריך להתבצע רק על ידי המורשים לכך מטעם המשרד לאיכות הסביבה, וזאת מאחר בעת פירוק החומר, נפלטים רעלים וחלקיקים זעירים עלולים לחדור אל תוך מערכת הנשימה ולגרום למחלות חשוכות מרפא. לא כל אחד רשאי לעסוק בתחום של פירוק אסבסט, ורק קבלנים מורשים מטעמו של המשרד לאיכות הסביבה רשאים לעסוק בפירוק של האסבסט מגגות או מאלמנטים שונים של מבנים – ציבוריים או פרטיים.
פירוק אסבסט ואיכות הסביבה הינם שני אלמנטים אשר הולכים יד ביד. פירוק אסבסט נועד להגן על תושבי המקום, בעלי החיים וכן על העוסקים במלאכת הפירוק של חומר מסוכן זה.
פירוק אסבסט ואיכות הסביבה מתבצע על ידי צוות מקצועי אשר הוכשר לפרק את האסבסט תוך שימוש באמצעי מיגון מיוחדים. לאחר פירוק האסבסט מן המבנה, יש צורך לנייד אותו אל אתר מורשה להטמנה של החומר. האסבסט, פולט רעלים גם כאשר הוא נטמן באדמה, ועל כן, ישנה חשיבות גדולה ביותר לעתיד הסביבה בעת פירוק החומר וההתנהלות איתו.
פירוק אסבסט ואיכות הסביבה דורש מיומנות גבוהה מאוד מצד בעלי המקצוע המטפלים בכך. כל שאיפה של אסבסט עלולה לפגוע בנשימה ולגרום למחלות סרטן ומחלות ריאה אשר אינן ניתנות לטיפול. מתוך כך, המשרד לאיכות הסביבה, הציב קריטריונים ורישיונות לאלו המורשים לעסוק בתחום פירוק אסבסט ואיכות הסביבה. רק קבלן מורשה מטעם המשרד לאיכות הסביבה רשאי לפנות את האסבסט ולשנע אותו אל האזור הייעודי לכך.
פירוק אסבסט ואיכות הסביבה נעשה תוך הקפדה על הנהלים החמורים: פינוי השטח מתושבים, שימוש בחומרי מיגון מיוחדים, עטיפה מיוחדת של חומר האסבסט בשכבות ניילון חסינות, וכן שינוע וניוד האסבסט אל אתר מורשה. בשום אופן, אין לנסות ולפרק את האסבסט באופן עצמאי, ללא קבלן מורשה.
טל בנייה מתקדמת הינה קבלן מורשה העוסקת בכל ההיבטים של פירוק אסבסט ואיכות הסביבה.
שלבי העבודה של טל בנייה מתקדמת בתחום פירוק אסבסט ואיכות הסביבה כוללים:
· בדיקת השטח וכן הכנה של תוכניות מקדימות לפירוק.
· פירוק של האסבסט תוך שימוש בחומרי מיגון לצורך הגנה על התושבים, העובדים וכן הסביבה.
· שינוע של האסבסט לאחר פירוקו אל אתר מורשה מטעם המשרד לאיכות הסביבה .
· הכנה של דוחות סיכום והצגה של אישורים אל המשרד לאיכות הסביבה.
כל שלבי העבודה של פירוק אסבסט ואיכות הסביבה נעשים בהתאם לנהלים אותם קבע המשרד לאיכות הסביבה, על מנת לשמור על בריאותם ורווחתם של העוסקים בעבודת הפירוק, וכן התושבים של האזור. צוות העובדים המיומן של חברת טל בנייה מתקדמת הינו בעל ניסיון רב שנים של פירוק אסבסט ואיכות הסביבה, ופועל בהתאם לתקנות הקבועות בחוק, החל מעטיפת האסבסט, אריזתו, שינוע אל האתר המורשה והטמנתו.
תהליך עבודת פירוק אסבסט ואיכות הסביבה דורשת מקצוענות, מיומנות ואחריות רבה. טל בנייה מתקדמת, עוקבת אחר כל הנהלים הללו, תוך הקפדה יתרה על ההיבטים הבריאותיים והסביבתיים.